wtorek, 16 października 2018 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Deklaracje  RSS
Dlaczego podatnicy nie chcą składać deklaracji VAT w formie elektronicznej?

Dodano: 10.10.2018 8:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od tego roku deklaracje VAT powinny być składane wyłącznie elektronicznie. Mimo to wciąż zdarza się, że podatnicy przesyłają je zwykłą pocztą.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Pazerne Banki, naganna hegemonia, sztuczna rzeczyw

Dodano: 09.10.2018 23:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Witam Państwa
Chciałbym poruszyć temat nieuczciwej w w/g mnie hegemoni banków w Polsce.
Założyć rachunek bankowy można w zasadzie w mig, każdy bank czeka z wyciągniętymi objęciami, rękami, kusi reklamami itd. Ale!
Celowość (przeznaczenie) rachunków bankowych jest sztucznie w/g mnie rozdzielana. Zrozumiał by po prostu nazwy kont (lub subkont) pod różne aplikacje, narzędzia ułatwiające poruszanie się klientom na jednym rachunku, jakieś subkonta i tyle.
Nic w tym nie było by zdrożnego gdyby nie fakt nieuczciwej w/g mnie praktyki (dyplomatycznie ujmując sprawę).
Rachunek bankowy (potocznie ror/ prywatny) osoby która prowadzi działalność (jednoosobową) nie może być rachunkiem firmowym! Dlaczego......... Nie wiadomo.... ;P
A, może dlatego bo (?):
- niektóre banki naliczają opłaty za prowadzenie konta. (nie wiedzieć czemu...?)
- niektóre banki nie naliczają opłat ale za to mają masakrycznie wysokie opłaty za przelewy. (dlaczego...?)
- do tego sufitowe opłaty za przelewy: ZUS, U.Skarbowy itp...
Przecież to są pieniądze klientów powierzane do ich depozytu (do ręki banku), a banki w tym czasie nimi obracają itd/ itd.
- rachunku (konta) tzw. firmowe są sztucznie rozgraniczane od prywatnych. (dlaczego...?)
W moim odczuciu to sztuczny twór, by ściągnąć (bo można - nikt jeszcze nie zabrania) więcej pieniędzy od Klientów powierzających własne ciężko zarobione pieniądze (ciężkiej pracy)
- rachunki tzw firmowe są nieoprocentowane! (w odróżnieniu do zwykłych). Co to oznacza?
A, no ni mniej nie więcej to oznacza, że pieniądze powierzone Bankowi, leżąc u niego "w kieszeni" / "w ręku" po prostu z dnia na dzień tracą. Zamiast sensownie pracować (jakkolwiek) z dnia na dzień słabną (siła nabywcza takiego pieniądza dzięki bankowi spada). To dlaczego bank działa w taki sposób?
Może w skali zwykłego, jednego Kowalskiego nie są to kwoty wielkie ale w sakli kraju (ilości takich rachunków/ klientów) są olbrzymie. Dlaczego w taki sposób bank działa? Czy deklaracje o poważnym traktowaniu klienta to bełkot, kłamstwo? Czy banki (bankierzy) myślą że klient to idiota, to dojna krowa?
Pamiętacie Państwo płomienne wywody Pana Belki (tak, tak, tego od wprowadzenia podatku...) na temat cyt:"...społecznej posługi banków, co za tym idzie uprzywilejowanej roli banków..."? No to, gdzie ta: "...społeczna, rola banków..."? Gdzie ta szczytna misja banków??? Gdzie Panie Belka... Pana rzetelność, prawda głoszona na uczelniach, hm....? A, może ktoś mnie/ nas oszukał/ -wał...? ;-/
W/g mnie sprawa jest wielce bulwersująca, co więcej karygodna.
Pozostawiam do Państwa dyskusji do kwestię.
Uważam że powinno się to szybko zmienić, banki powinny być wyjątkowo ostrożne w stosunku do klienta w danym regionie bo stracić twarz / nazwę / markę dzisiaj można szybciuteńko i tylko raz.
Po co wydawać miliony na reklamę? Wystarczy być uczciwym, a reklama od klienta do klienta sama się będzie niosła (w przypadku kombinacji, nieuczciwości także anty reklama!)
Pytanie o co naprawdę zabiega bank? O klienta, markę, czy o...
Czy warto z takimi bankami się wiązać, czy one są warte naszego zainteresowania, naszych pieniędzy/ pracy?
Pozdrawiam
Czytelnik Forum/ zwykły obywatel RP

Źródło: forum.gazeta.pl

W 2019 r. deklaracje PIT-37 i PIT-38 przygotuje Krajowa Administracja Skarbowa

Dodano: 05.10.2018 11:42 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Krajowa Administracja Skarbowa w 2019 r. będzie wypełniać za podatnika roczne deklaracje podatkowe bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku w tej sprawie. Na początek KAS sporządzi deklaracje PIT-37 i PIT-38 za rok podatkowy 2018. Zeznania te będą udostępnione podatnikom od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r. w wersji elektronicznej w aplikacji dostępnej na Portalu Podatkowym.

Prezes PGNiG składa ważne deklaracje ws. cen gazu

Dodano: 01.10.2018 14:34 | 15 odsłon | 0 komentarzy

- Mogę zadeklarować, że my nie przewidujemy istotniejszych ruchów cenowych, w stosunku do tego uwolnionego spod taryf rynku, nie mamy takiej potrzeby. Natomiast, jeśli trend się utrzyma do końca roku, to pewnie będziemy musieli coś z tym zrobić - mówił Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

Źródło: https:

Klienci FIZ-ów Altus TFI chcą wycofać nawet ponad 80-90 proc. środków, będą redukcje

Dodano: 29.09.2018 16:14 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Klienci zamkniętych funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Altus TFI złożyli deklaracje wycofania nawet powyżej 80-90 proc. środków w zależności od funduszu - poinformował Altus TFI w komunikacie. Spółka zapowiada konieczność redukcji zleceń.

Źródło: www.bankier.pl

Kasa fiskalna w biurze rachunkowym

Dodano: 24.09.2018 12:04 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą biuro rachunkowe i świadczy kompleksowe usługi księgowe, kadrowo-płacowe oraz sporządza deklaracje do ZUS. W ramach świadczonych usług Wnioskodawca udziela podatnikom i płatnikom wyjaśnień z zakresu ich obowiązków podatkowych, nie udziela natomiast na ich zlecenie lub na ich rzecz porad ani opinii. Czy Wnioskodawca może zrezygnować z prowadzenia ewidencji z zastosowaniem kas fiskalnych?

Źródło: www.podatki.biz

Sierant: Narzędzia analityka - od lupy do Google Maps

Dodano: 24.09.2018 9:51 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Są kraje, gdzie urzędnicy wykorzystują nowe technologie do określania wysokości podatku od nieruchomości. Dziesięć lat temu urząd skarbowy prowincji Buenos Aires kupił licencję Google Earth i uzyskał dostęp do zdjęć o dużej rozdzielczości, dzięki którym mógł porównać deklaracje składane przez podatników z cyfrową bazą danych. Przez pół roku odkryto 70 tys. „nowych” budynków i 1,5 tys. basenów oraz mnóstwo ziemi pod uprawy.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 finanseiksiegowosc.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone