wtorek, 16 października 2018 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Faktury  RSS
E-faktury w zamówieniach publicznych mogą skrócić terminów zapłaty

Dodano: 16.10.2018 12:20 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Platforma Elektronicznego Fakturowania (PEF) wprowadzana od 19 kwietnia 2019 roku przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii będzie obowiązkowa dla udzielających zamówień publicznych - zamawiający będą mieli obowiązek odbierania e-faktur...

Źródło: inwestycje.pl

FPP i CALPE: E-faktura w zamówieniach publicznych

Dodano: 16.10.2018 11:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Federacja Przedsiębiorców Polskich oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) wskazują na szereg korzyści wynikających z wdrożenie e-faktury w zamówieniach publicznych. Ważną motywacją korzystania z e-faktury może być zachęta..

Źródło: inwestycje.pl

Ewidencja kosztów i przychodów na przełomie miesiąca

Dodano: 16.10.2018 7:20 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 83 (1540) z dnia 15.10.2018 r., autor: Eliza Baszyńska
Przedsiębiorstwa często otrzymują faktury dokumentujące poniesione koszty, w miesiącu następującym po miesiącu, którego te koszty dotyczą. Natomiast faktury sprzedaży odnoszące się do towarów lub świadczonych usług mogą być wystawiane przez jednostki w miesiącu następującym po miesiącu, w którym dokonano sprzedaży. Na mocy ustawy o rachunkowości koszty i przychody powinny być ujmowane w księgach rachunkowych w miesiącu, którego dotyczą.

Źródło: https:

Opóźnienie w rozliczaniu importu usług może być bardzo kosztowne

Dodano: 12.10.2018 18:11 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Problemy z terminowym rozliczaniem importu usług od lat występowały u dużej grupy podatników. Faktycznie jednak, to dopiero od 2017 r. zagadnienie zyskało na znaczeniu. Mimo że cały czas prowadzone są dyskusje na temat legalności takich rozwiązań, na razie ich sprzeczność z prawem unijnym nie została stwierdzona, a stosowane regulacje są zapisane w ustawie o VAT. Z tego powodu należy zadbać, aby osoby dokonujące w firmie zakupów od zagranicznych kontrahentów miały świadomość, że nie zawsze musi działać na korzyść nabywcy fakt, iż świadczący nie wystawia faktury i nie upomina się o zapłatę mimo wykonania świadczenia. Może się bowiem okazać, że uzyskany tym sposobem kredyt jest dość kosztowny.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Usługi budowlane świadczone przez podwykonawcę w PKPiR

Dodano: 10.10.2018 12:31 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 26 (997) z dnia 10.09.2018 r.
Przepisy w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów nakładają obowiązek sporządzenia opisu do materiałów dostarczonych przed otrzymaniem faktury oraz obowiązek ich wpisania do księgi niezwłocznie po ich otrzymaniu. Zasada ta ma również odpowiednie zastosowanie w odniesieniu do zakupionych usług podwykonawców stanowiących główny element wyrobu gotowego (wykonanej usługi) wpisywanych w kolumnie 10 "Zakup towarów handlowych i materiałów wg cen zakupu". Zatem, w przypadku wykonania takiej usługi, która nie została jeszcze potwierdzona fakturą, należy sporządzić jej opis.

Tagi: PiS, PO, Faktury, Rząd, Rzym
Źródło: https:

Wystawianie faktury korygującej dane identyfikujące nabywcę

Dodano: 10.10.2018 12:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Czy w przypadku błędu na wystawionej fakturze dotyczącego nieprawidłowego wskazania nabywcy towaru/usługi, całkowita zmiana danych identyfikujących nabywcy może zostać dokonana poprzez wystawienie faktury korygującej?

Tagi: Dania, PO, Faktury
Źródło: www.podatki.biz

Faktoring – firmy wypłacające gotówkę za fakturę

Dodano: 08.10.2018 17:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Większość osób które prowadzą działalność gospodarczą, zapewne spotkała się już wcześniej z pojęciem faktoringu. Co to właściwie jest ten cały faktoring i jakie są jego główne zalety? W prostych słowach mówiąc, jest to gotówka, którą otrzymujemy w zamian za przekazanie faktury wystawionej naszemu kontrahentowi, a która nie została przez niego jeszcze opłacona. Faktoring jest rozwiązaniem, które może okazać szczególnie pomocne dla tych firm, w przypadku których kontrahent nie zawsze terminowo reguluje swoje zobowiązania finansowe. Jeśli więc dotyka nas ten problem dosyć często, warto zastanowić się na tym, czy usługa faktoringu nie rozwiąże naszych dotychczasowych problemów z płynnością finansową. W dzisiejszym artykule na Banki24, postaram się Wam w prostych słowach przedstawić i opisać, jak działa faktoring i kiedy warto go zastosować. Na czym polega i jak działa faktoring? Prowadząc własną firmę wystawiamy faktury. Bardzo często takie faktury posiadają wydłużony termin płatności, które może wynosić dla przykładu 14, 30 czy w niektórych przypadkach nawet 60 dni. Jeżeli nie chcemy czekać tak długo na przelew pożyczki od naszego kontrahenta, możemy podpisać umowę z firmą faktoringową, która wypłaci nam gotówkę z tej faktury znacznie szybciej. Bardzo podobnie będzie również w sytuacji, jeśli wystawiliśmy naszemu klientowi fakturę, a on ociąga się z jej spłatą. Mija [...]

Źródło: https:

Poradnia podatkowa z 8 października 2018: Kiedy można odliczyć VAT z wystawionej przez hotel faktury

Dodano: 08.10.2018 12:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jak rozliczyć wynajem apartamentu za granicą Czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może być rolnikiem ryczałtowym Kiedy można odliczyć VAT z wystawionej przez hotel faktury W jakiej wysokości należy pobrać podatek z tytułu wypłat dokonywanych sędziom sportowym

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 finanseiksiegowosc.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone