czwartek, 19 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
Wiadomości z tagiem Gospodarka  RSS
Obniżka VAT-u priorytetem. Wiceminister rozwoju: premiera Morawieckiego przekonuje wzrost gospodarczy, pierwszy się zgodzi

Dodano: 19.04.2018 17:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Obniżenie stawki podatku VAT ma być możliwe dzięki reformom w ramach tzw. piątki Morawieckiego i wsparciu eksportu.

Źródło: https:

Ministrowie gospodarki V4 za współpracą na rzecz konkurencyjności Grupy

Dodano: 19.04.2018 16:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wspólną deklarację mówiącą m.in. o koordynowaniu działań na rzecz zwiększenia konkurencyjności krajów Grupy Wyszehradzkiej przyjęli w czwartek w Budapeszcie ministrowie resortów gospodarczych państw V4.

Tagi: Gospodarka, PO
Źródło: forsal.pl

Ministrowie gospodarki V4 za współpracą na rzecz konkurencyjności Grupy.

Dodano: 19.04.2018 15:40 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Wspólną deklarację mówiącą m.in. o koordynowaniu działań na rzecz zwiększenia konkurencyjności krajów Grupy Wyszehradzkiej przyjęli w czwartek w Budapeszcie ministrowie resortów gospodarczych państw V4.

Tagi: Gospodarka, PO
Źródło: forsal.pl

Jest ich 10 tys., niektórzy dostają górnicze szpady. Boją się, że na pożegnanie

Dodano: 19.04.2018 15:20 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Jubileuszową - piątą Konferencję Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla zdominowały kwestie dotyczące sytuacji na rynku w kontekście walki ze smogiem, która zdaniem sprzedawców przekształciła się u nas wprost w walkę z węglem. Dyskutowano między innymi o konsekwencjach uchwał antysmogowych wprowadzanych w kolejnych województwach. - W obecnym czasie mocna, aktywna Izba jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Łukasz Horbacz, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla. Dystrybucją węgla zajmuje się w Polsce 10 tys. podmiotów.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

„Zatory płatnicze – problem, z którym można coś zrobić”

Dodano: 19.04.2018 15:01 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Patrząc na najważniejsze wskaźniki makroekonomiczne, gospodarka Polski ma się znakomicie. 5-cio procentowy wzrost PKB to efekt między innymi bardzo dobrej koniunktury gospodarczej, przede wszystkim w strefie euro, ale też i na świecie. To z kolei jest wyczekiwanym efektem rekordowo niskich stóp procentowych utrzymywanych przez, najważniejszy dla naszej gospodarki, Europejski Bank Centralny. Wreszcie ruszyły inwestycje infrastrukturalne współfinansowane z funduszy unijnych, których brak w poprzednich miesiącach wpływał negatywnie na ocenę rozwoju gospodarczego Polski.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

GUS: Budownictwo nadal jest motorem napędowym polskiej gospodarki

Dodano: 19.04.2018 14:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Działem znacznie ożywiającym gospodarkę jest nadal budownictwo - tak marcowe dane z sektora przemysłu, które opublikował w czwartek Główny Urząd Statystyczny, oceniła dla PAP dr Władysława Jastrzębska z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Prawo przedsiębiorców i jednoosobowa działalność gospodarcza - kontrola przedsiębiorców w nowej ustawie

Dodano: 19.04.2018 14:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

30 kwietnia 2018 r. wchodzi w życie ustawa Prawo przedsiębiorców - ustawa, stanowiąca jeden z elementów składających się na tzw. Konstytucję dla biznesu. Jednoosobowa działalność gospodarcza, której nowa ustawa dotyczy w dużej części, ma według zapewnień pomysłodawców nareszcie zostać ujęta w ramy prawne, umożliwiające przedsiębiorcom nieskrępowaną wolność. To oczywiście przede wszystkim reklama i autopromocja pomysłodawców - rzeczywistość, jak się przekonacie czytając omówienia poszczególnych części Prawa przedsiębiorców i przepisów związanych nie jest aż tak kolorowa.

Źródło: www.podatki.biz

Budownictwo wciąż ożywia polską gospodarkę

Dodano: 19.04.2018 13:58 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Działem znacznie ożywiającym gospodarkę jest nadal budownictwo - tak marcowe dane z sektora przemysłu, które opublikował w czwartek Główny Urząd Statystyczny, oceniła dr Władysława Jastrzębska z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Źródło: finanse.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 finanseiksiegowosc.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone