piątek, 16 listopada 2018 r.  Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Wiadomości z tagiem Hutnictwo  RSS
Orlen, PGNiG, Lotos, PGE i KGHM na czele prestiżowego rankingu

Dodano: 08.11.2018 6:00 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Orlen, PGNiG, Lotos, PGE oraz KGHM to największe firmy przemysłowe firmy w Polsce. Magazyn Nowy Przemysł i portal WNP.PL przedstawia zestawienie 800 największych takich firm na polskim rynku. Uwzględniono w nim zarówno firmy prywatne, jak i te z udziałem Skarbu Państwa. Skupiono się na spółkach przemysłowych zajmujących się produkcją oraz usługami dla przemysłu. Chodzi głównie o energetykę, transport i logistykę, hutnictwo, przetwórstwo i dystrybucję stali, branżę motoryzacyjną.

Źródło: https:

Rosja, Chiny i Turcja wykorzystują unijną ślamazarność. Cierpi cała branża

Dodano: 25.09.2018 16:36 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Europejska stal ma się nieźle z punktu widzenia popytu i gorzej przez pryzmat klimatu dla jej produkcji. Unia Europejska nieco lepiej chroni rynek, ale zagrożenia pojawiają się znacznie szybciej niż środki ochronne. Jakie są perspektywy dla branży stalowej? Gdzie pojawiają się nowe obszary wykorzystania? Jakie nowe technologie mogą poprawić perspektywy europejskich producentów? To tylko niektóre z problemów, o jakich będziemy rozmawiać podczas paneli dyskusyjnych ścieżki Hutnictwo w czasie kongresu Nowy Przemysł Expo.

Źródło: https:

Pół miliona osób może stracić pracę. Przemysł bije na alarm

Dodano: 08.08.2018 20:00 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Unia Europejska, choć sama deklaruje, że chce dbać o klimat, na potęgę sprowadza wyroby wytwarzane z użyciem energochłonnych i "brudnych" technologii z zagranicy, w tym z Chin. Ceny energii elektrycznej w Polsce są wyższe niż u jej sąsiadów, co przekłada się na konkurencyjność rodzimego przemysłu energochłonnego, takiego jak chemia czy hutnictwo. A przecież nie jest tak, że nic w Polsce nie robimy. W latach 2004-2014 energochłonność polskiej gospodarki spadła prawie o 30 proc. i spadała dwa razy szybciej niż w Europie

Źródło: https:

Inowacyjne inwestycje sektora stalowego wymagają wsparcia

Dodano: 27.06.2018 20:37 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Inwestycje sektora stalowego w Unii Europejskiej w kontekście m.in. wymagań gospodarki obiegu zamkniętego wymagają ponadbranżowej współpracy i europejskiego wsparcia – uważa dyrektor generalny europejskiego stowarzyszenia producentów stali Eurofer Axel Eggert. Jego zdaniem jeszcze przez dziesiątki lat hutnictwo będzie się opierało na koksie.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

UE chce się pozbyć przemysłu, w którym pracuje tyle ludzi, co w całej Finlandii

Dodano: 25.04.2018 9:21 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Europejskie hutnictwo stali wytwarza niemal 2 proc. całej produkcji Unii Europejskiej – wartość hutniczej produkcji to 123,54 mld euro rocznie. Zapewnia też zatrudnienie 2,4 mln osób. Mimo tego, polityka UE wypycha branżę z kontynentu.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Eurofer: trzeba chronić rynek przed stalą niewpuszczoną do USA

Dodano: 27.03.2018 21:10 | 33 odsłon | 0 komentarzy

Unijne hutnictwo cieszy się z wyłączenia go spod ceł ochronnych USA, ale wzywa do ochrony rynku przed falą stali, która nie zostanie wpuszczona do USA i będzie szukała nowego miejsca przeznaczenia.

Tagi: EUR, OFE, USA, PO, Hutnictwo
Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Branże energochłonne na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Dodano: 23.03.2018 13:00 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Branże energochłonne, wśród nich hutnictwo, pozostają pod presją: norm środowiskowych, regulacji dotyczących ochrony klimatu, protekcjonistycznych praktyk niektórych krajów, zaostrzającej się konkurencji. Jak sobie radzić w trudnym otoczeniu? Na to pytanie poszukamy w maju odpowiedzi podczas X Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 
Główne kierunki debaty wskazuje Tomasz Ślęzak z zarządu ArcelorMittal Poland.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Całkiem nowa stal

Dodano: 23.03.2018 11:32 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Konkurując z tańszymi producentami spoza Unii, europejskie hutnictwo stawia na innowacyjność i nowe technologie. Bardziej zaawansowane produkty pozwalają na uzyskanie wyższej marży; technologie Przemysłu 4.0 podnoszą efektywność produkcji.

Tagi: EUR, PO, Hutnictwo
Źródło: www.wnp.pl

Europejskie hutnictwo jest zagrożone

Dodano: 22.02.2018 23:52 | 25 odsłon | 0 komentarzy

System handlu emisjami uderzy w branżę. Nie wykluczamy, że w kolejnej dekadzie produkcja stali w Europie będzie po prostu nieopłacalna – mówi prezes ArcelorMittal Poland Sanjay Samaddar.

Źródło: www.rp.pl

Hutnictwo kusi branżę motoryzacyjną. Stal ekologicznym atutem?

Dodano: 22.11.2017 18:15 | 49 odsłon | 0 komentarzy

Podkręcając tempo ograniczania emisji tego gazu, Europa zniszczy swój sektor hutniczy. Stal nadal będzie potrzebna w Europie na potrzeby budowy nowoczesnej infrastruktury, transportu czy motoryzacji – twierdzi Monika Roznerska, dyrektor personalna w ArcelorMittal Poland.

Źródło: hutnictwo.wnp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 finanseiksiegowosc.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone