poniedziałek, 12 listopada 2018 r.  Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
Wiadomości z tagiem MRPiPS  RSS
Dokumentacja pracownicza - MRPiPS poprawiło projekt nowego rozporządzenia

Dodano: 07.11.2018 13:48 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało zaktualizowaną wersję projektu nowego rozporządzenia ws. dokumentacji pracowniczej. Nowa wersja uwzględnia szereg poprawek, o które apelowali wcześniej pracodawcy. Część projektowanych przepisów nadal budzi jednak wątpliwości. Nowe rozporządzenie powinno wejść w życie z początkiem 2019 r.

Wiceminister Bartosz Marczuk podał się do dymisji

Dodano: 07.11.2018 9:01 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) Bartosz Marczuk podał się do dymisji, poinformowała szefowa resortu Elżbieta Rafalska

MRPiPS chce podwyższenia najniższych emerytur i rent

Dodano: 05.11.2018 11:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rząd do końca roku ma przyjąć projekt ustawy, która zakłada m.in. podwyższenie najniższych rent i emerytur. Autorem projektu jest Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: https:

MRPiPS chce podwyższenia najniższych emerytur i rent

Dodano: 05.11.2018 9:21 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Rada Ministrów ma przyjąć w IV kw. br. projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, zakładający m.in. podwyższenie najniższych świadczeń, podano w wykazie prac legislacyjnych...

Tagi: MRPiPS, PO, Ustawy
Źródło: inwestycje.pl

Zatrudnianie cudzoziemców: Rząd pracuje nad zwiększeniem liczby imigrantów

Dodano: 25.10.2018 10:07 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Większość migrantów zarobkowych w Polsce to pracownicy krótkoterminowi, wiemy jednak, że rynek pracy w coraz większym stopniu potrzebuje pracowników na dłuższy okres. Stąd bardzo ważne jest wypracowanie zachęt do tego by migranci - w szczególności ci najbardziej pożądani na rynku pracy - zostawali w Polsce na dłużej. Coraz wyraźniej widać także, że zaspokojenie potrzeb polskiego rynku pracy będzie wymagało otwarcia się na inne niż do tej pory kierunki migracji. Obecnie trwają w rządzie intensywne prace nad stworzeniem koncepcji polityki migracyjnej, która odpowie na powyższe wyzwania uwzględniając także m.in. kwestie bezpieczeństwa - odpowiedziało MRPiPS w odpowiedzi na interpelację.

Źródło: www.podatki.biz

ZUS kwestionuje zagraniczne umowy o pracę polskich przedsiębiorców

Dodano: 19.10.2018 9:55 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Osoba, która normalnie wykonuje pracę najemną i pracę na własny rachunek w różnych państwach członkowskich, podlega ustawodawstwu tego państwa członkowskiego, w którym wykonuje pracę najemną. Jednak warunkiem dla zastosowania tego przepisu jest faktyczne wykonywanie danej pracy przez osobę zainteresowaną na terytorium tego państwa członkowskiego, nie zaś samo zawarcie przez nią umowy o pracę - wyjaśniło MRPiPS w odpowiedzi na interpelację poselską.

Tagi: MRPiPS, ZUS, PiS, Umowy, PO
Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 finanseiksiegowosc.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone