niedziela, 22 lipca 2018 r.  Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Prawo  RSS
Telefon z pracy w czasie urlopu? Zobacz, czy twój pracodawca może wymagać przerwania wakacji

Dodano: 21.07.2018 10:10 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Leżysz pod palmami, żeglujesz, surfujesz, spacerujesz, pielisz działkę - słowem spędzasz urlop tak, jak lubisz najbardziej. I nagle telefonuje twój szef, informując, że sytuacja w firmie wymaga, byś przerwał wypoczynek i wrócił do pracy. Czy masz prawo ot tak odmówić? Niestety, nie.

Źródło: forsal.pl

Komu Ziobro udostępnia informacje o konkretnych sprawach

Dodano: 21.07.2018 7:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Helsińska Fundacja Praw Człowieka otrzymała uzasadnienie decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z marca 2018 r., w której uwzględnił skargę HFPC na decyzję Prokuratora Generalnego o odmowie dostępu do informacji na temat tego, ile razy i komu PG udostępniał informacje na temat konkretnych spraw toczących się przed sądami.

Źródło: www.rp.pl

Gersdorf: Jesteśmy wdzięczni Timmermansowi, że broni praworządności w Polsce

Dodano: 20.07.2018 20:50 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Jesteśmy wdzięczni Komisji Europejskiej, a zwłaszcza wiceprzewodniczącemu KE Fransowi Timmermansowi za to, że tak zdecydowanie broni zasady praworządności w Europie i Polsce - mówiła w piątek podczas wykładu w Karlsruhe sędzia Małgorzata Gersdorf.

Źródło: forsal.pl

Czy reklama na samochodzie uprawnia do pełnego odliczenia VAT

Dodano: 20.07.2018 19:11 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Posiadam samochód firmowy (osobowy), który cały oklejony został reklamą oraz informacją o firmie. Czy w takiej sytuacji mam prawo do odliczenia 100 proc. VAT od wydatków związanych z jego eksploatacją bez obowiązku zgłaszania pojazdu do urzędu skarbowego i prowadzenia ewidencji przebiegu?

Tagi: Firma, VAT, PO, Prawo
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

DROGA GMINNA TYLKO NA DZIAŁCE PUBLICZNEJ

Dodano: 20.07.2018 17:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Droga przebiegająca przez grunt niebędący własnością gminy nie może zostać uznana za publiczną. Warunkiem zaliczenia drogi do dróg gminnych jest legitymowanie się przez gminę prawem własności do działki, przez którą przebiega droga.

Tagi: Drony, Praca, Prawo
Źródło: www.wspolnota.org.pl

Koniec użytkowania wieczystego w Polsce. Oto 5 najważniejszych pytań i odpowiedzi [PORADNIK]

Dodano: 20.07.2018 15:20 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Sejm uchwalił ustawę o „przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności gruntów”, czyli w skrócie mówiąc: o likwidacji użytkowania wieczystego. Teraz ustawą zajmie się Senat. Na początku przyszłego roku 2,5 mln gospodarstw domowych zostanie właścicielami lub współwłaścicielami gruntu, na którym mieszkają.

Źródło: forsal.pl

Podatki 2019: Raportowanie cen transferowych na nowych zasadach

Dodano: 20.07.2018 14:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Obecny obowiązek składania przez podatników sprawozdań CIT/TP i PIT/TP zostanie zastąpiony raportowaniem cen transferowych w formie elektronicznej (TP-R) - zapowiedziało Ministerstwo Finansów. W założeniu nowe rozwiązanie ma być prostsze i bardziej przyjazne dla podatników.

Źródło: www.podatki.biz

Rząd wprowadza prawo, które uderzy w wynagrodzenia najmniej zarabiających

Dodano: 20.07.2018 14:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy

ZPP już w połowie maja bieżącego roku, gdy publicznie zaprezentowano pomysł zlikwidowania podatku liniowego dla przedsiębiorców skrytykował ten pomysł. - Dzisiaj dysponujemy gotowym projektem ustawy, który trzeba ocenić jeszcze gorzej – ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

ZUS: Kontrola zwolnienia lekarskiego i skutki wystąpienia nieprawidłowości

Dodano: 20.07.2018 13:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (dalej: ustawa z 25 czerwca 1999 r.), przewidują przeprowadzanie kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień od pracy ubezpieczonych, którzy są niezdolni do pracy z powodu choroby oraz konieczności sprawowania opieki. Kontrola ta polega na ustaleniu, czy ubezpieczony w okresie orzeczonej niezdolności do pracy nie wykonuje pracy zarobkowej albo czy nie wykorzystuje zwolnienia od pracy w sposób niezgodny z jego celem. W przypadku sprawowania opieki, dodatkowo jest ustalane, czy w okresie orzeczonej niezdolności do pracy są poza ubezpieczonym inni członkowie rodziny mogący zapewnić opiekę dziecku lub choremu członkowi rodziny.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 finanseiksiegowosc.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone