poniedziałek, 12 listopada 2018 r.  Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
Wiadomości z tagiem Samozatrudnieni  RSS
Inspekcja pracy w Ryanairze. Interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich

Dodano: 12.10.2018 9:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła właśnie kontrolę w Ryanairze. Chodzi przede wszystkim o formę zatrudnienia personelu pokładowego. Inspektorom, zaalarmowanym przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, nie podoba się, że polscy pracownicy linii będą musieli przejść na samozatrudnienie.

Ryanair wycofuje się z Polski. "Jesteśmy dla nich krajem drugorzędnym"

Dodano: 28.09.2018 20:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 stycznia 2019 roku spółka Ryanair DAC oficjalnie wycofuje się z Polski. Zastąpi ją Warsaw Aviation. Pracownicy zatrudnieni w Ryanair będą musieli przejść na samozatrudnienie - pisze portal rynek-lotniczy.pl

Ryanair żegna się z Polską. Pracownicy muszą przejść na samozatrudnienie

Dodano: 28.09.2018 11:49 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Ryanair DAC wycofuje się z Polski. Z nową strukturą związane będą też zmiany dla pracowników.

Źródło: www.bankier.pl

Jakie zmiany w funkcjonowaniu związków zawodowych będą obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.

Dodano: 14.08.2018 13:45 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Możliwość tworzenia związków zawodowych i przystępowania do nich przez osoby świadczące pracę na podstawie umów o dzieło, zlecenia czy w ramach tzw. samozatrudnienia to najważniejsza zmiana, jaką uchwalono w zakresie tworzenia i funkcjonowania organizacji związkowych. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.

Źródło: https:

Obniżone składki ZUS przede wszystkim dla samozatrudnionych

Dodano: 09.08.2018 12:53 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Uzależnienie wysokości składek na ZUS od wysokości przychodu – to najnowszy pomysł rządu na preferencje dla przedsiębiorców. W życie wprowadzi go uchwalona 20 lipca ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę. Obecnie oczekuje ona już tylko na podpis prezydenta. Zmiany z niej wynikające opisywaliśmy szeroko w ostatnim wydaniu Tygodnika Gazeta Prawna. Dziś kontynuujemy temat. Piórem naszych ekspertów pokazujemy, że choć nowe przepisy miały pomóc drobnej przedsiębiorczości – to w rzeczywistości skorzystają na niej przede wszystkim samozatrudnieni. Wszystkiemu winny jest niski próg dozwolonego przychodu, który sprawia, że z nowej regulacji będą mogli skorzystać tylko ci przedsiębiorcy, których działalność w zasadzie nie wymaga ponoszenia kosztów.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Oto nowy, niższy ZUS: Dzieli przedsiębiorców i zachęca do samozatrudnienia

Dodano: 03.08.2018 7:43 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Kolejny flagowy pomysł rządu, jakim miały być niskie składki ZUS dla najmniej zarabiających przedsiębiorców, nie będzie ulgą, o jakiej większość myślała. Pogłębi natomiast dysfunkcje polskiego rynku pracy. A jego koszt poniosą wszyscy ubezpieczeni.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Etat kontra samozatrudnienie. Sprawdź, co jest korzystniejsze

Dodano: 15.07.2018 20:06 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Własna działalność to większa swoboda i zarobki, umowa o pracę – większe bezpieczeństwo i oszczędności emerytalne. Ale każda forma zatrudnienia ma swoje blaski i cienie

Czy zbliża się koniec samozatrudnienia?

Dodano: 02.05.2018 19:01 | 32 odsłon | 0 komentarzy

Obowiązujące przepisy nie normują definicji tzw. samozatrudnienia. Opracowywane w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy projekty zmian w prawie pracy wzbudzały wiele emocji i kontrowersji. Po ich analizie nasuwa się pytanie: czy zbliża się koniec samozatrudnienia?

Źródło: www.rp.pl

Jak rozliczyć nieodpłatne świadczenie, które załodze przekaże kontrahent

Dodano: 20.04.2018 16:43 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Wybrani pracownicy oraz współpracownicy (tj. osoby prowadzące działalność gospodarczą w formie samozatrudnienia) firmy X 16 kwietnia 2018 r. od jej kontrahenta, spółki Y, otrzymali nieodpłatnie słuchawki do smartfona o wartości rynkowej brutto 250 zł. Otrzymanie tych świadczeń nie wiązało się z organizowaniem przez kontrahenta firmy X konkursu adresowanego do pracowników i współpracowników (samozatrudnionych) firmy X. Nagrody otrzymały osoby odpowiedzialne w firmie X za zakupy towarów, m.in. od spółki Y. Pracownicy i współpracownicy (samozatrudnieni) firmy X mieszkają na stałe w Polsce i są polskimi obywatelami. Część samozatrudnionych jest opodatkowana PIT na zasadach ogólnych (skala podatkowa), a pozostali podatkiem liniowym. Osoby otrzymujące te świadczenia nie są związane ani umową o pracę, ani żadną umową cywilnoprawną ze spółką Y. Świadczenia te otrzymały od spółki Y bezpośrednio te osoby, a nie firma X, żeby je następnie nieodpłatnie przykazać pracownikom i współpracownikom. Czy i jak powinni rozliczyć na gruncie podatków otrzymane świadczenia pracownicy i współpracownicy (samozatrudnieni) firmy X?

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 finanseiksiegowosc.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone