niedziela, 21 października 2018 r.  Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
Wiadomości z tagiem Skarb Państwa  RSS
Alior ma trzeciego prezesa, w nieco ponad rok. PZU rozkręcił karuzelę

Dodano: 19.10.2018 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od kiedy PZU przejął Aliora już trzech prezesów zrezygnowało ze stanowiska. Eksperci z jednej strony są zaskoczeni obrotem sytuacji, ale z drugiej wskazują, że tak to już jest ze spółkami, na które wpływ ma Skarb Państwa. Nie spodziewają się jednak rewolucji.

Źródło: https:

NSA. Odstępne za przedterminowe rozwiązanie umowy może być kosztem

Dodano: 17.10.2018 12:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z uzasadnienia: Nie można podzielić stanowiska organu, że działanie Spółki prowadziło do przerzucenia ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej na Skarb Państwa. Spółka wskazała, że w wyniku uiszczenia przez nią odstępnego ponoszone koszty uzyskania przychodów będą mniejsze niż w sytuacji realizowania umowy. Gdyby bowiem umowa była nadal realizowania to skarżąca generowałaby koszty uzyskania przychodu i mogłaby osiągnąć nie tylko stratę ekonomiczną, ale i stratę podatkową, a w konsekwencji straciłby na tym także Skarb Państwa z uwagi na brak wpływów podatkowych (...) należało zatem uznać, że wydatki na odstępne mogą stanowić koszt uzyskania przychodów.

Aresztowania w sprawie gigantycznego oszustwa podatkowego

Dodano: 12.10.2018 10:14 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Zatrzymano 5 osób w śledztwie Prokuratury Regionalnej w Warszawie, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która naraziła Skarb Państwa na nienależny zwrot podatku VAT w łącznej kwocie ponad 343 mln zł - poinformowała prokuratura. Zostali oni tymczasowo aresztowani.

Źródło: https:

Prezes PGL: Cztery spółki kontrolowane przez Skarb Państwa włączone do Polskiej Grupy Lotniczej

Dodano: 10.10.2018 16:52 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics zostały włączone do Polskiej Grupy Lotniczej - poinformował w środę prezes PGL Rafał Milczarski. Dodał, że to kolejny etap...

Źródło: www.bankier.pl

Cztery spółki lotnicze kontrolowane przez Skarb Państwa zostały włączone do PGL

Dodano: 10.10.2018 13:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics zostały włączone do Polskiej Grupy Lotniczej - poinformował w środę prezes PGL Rafał Milczarski. Dodał, że to kolejny etap konsolidacji PGL i początek integracji sektora lotniczego w Polsce.

Źródło: forsal.pl

Cztery spółki lotnicze kontrolowane przez Skarb Państwa zostały włączone do PGL

Dodano: 10.10.2018 13:30 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics zostały włączone do Polskiej Grupy Lotniczej - poinformował w środę prezes PGL Rafał Milczarski. Dodał, że to kolejny etap konsolidacji PGL i początek integracji sektora lotniczego w Polsce.

Źródło: forsal.pl

Skarb Państwa chce zwiększyć udział w znanej hutniczej spółce

Dodano: 04.10.2018 9:29 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 9 425 151 akcji Ferrum, stanowiących 16,28 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 4,39 zł za akcję.

Źródło: https:

Czy dzięki split payment rozwinie się rynek faktoringu w Polsce?

Dodano: 28.09.2018 13:17 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące split payment, czyli podzielonej płatności w VAT obowiązują od 1 lipca 2018 roku. Miały one uszczelnić system podatkowy, zabezpieczając Skarb Państwa przed nadużyciami. Trudno po jednym kwartale od ich wdrożenia mówić już o pozytywnych efektach w tym wymiarze, ale warto przyjrzeć się, kto w dłuższej perspektywie może na nich skorzystać. Według ekspertów Aforti Factor na wprowadzonych zmianach zyska nie tylko państwo. Nowe przepisy mogą się również pośrednio przyczynić do wzrostu rynku faktoringu w Polsce, otwartego na wsparcie przedsiębiorców poszukujących dostępu do gotówki.

Split payment szansą na wzrost rynku faktoringu w Polsce?

Dodano: 28.09.2018 9:50 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Obowiązujące od 1 lipca 2018 roku przepisy dotyczące split payment, czyli podzielonej płatności w VAT, miały uszczelnić system podatkowy, zabezpieczając Skarb Państwa przed nadużyciami. Trudno po jednym kwartale od ich wdrożenia mówić już o pozytywnych..

Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 finanseiksiegowosc.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone