środa, 25 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Wiadomości z tagiem Ubezpieczenia  RSS
ZUS. Dwie umowy zlecenia z różnymi firmami

Dodano: 25.04.2018 11:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pytanie: Przedsiębiorca zamierza zawrzeć z wybraną osobą umowę zlecenia, jednak osoba ta zawarła wcześniej w tym samym miesiącu umowę zlecenia z inną firmą. Z tytułu tamtej umowy uiszczane są składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, przy czym podstawa wymiaru składek jest mniejsza od płacy minimalnej. Czy z tytułu umowy zlecenia, którą zamierza zawrzeć przedsiębiorca, powstanie obowiązek opłacania składek?

Źródło: www.podatki.biz

PGNiG trafił w dziesiątkę ze swoimi ubezpieczeniami

Dodano: 25.04.2018 8:07 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Stworzone przez PGNiG Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych - Polski Gaz TUW ma nadwyżkę finansową i zapowiada ofertę dla gospodarstw domowych.

Źródło: gazownictwo.wnp.pl

APK od ubezpieczyciela nie ma sensu [Spacerkiem przez ubezpieczenia]

Dodano: 25.04.2018 8:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy

IDD wymaga przeprowadzenia analizy potrzeb klienta? No to stwórzmy odpowiednie procedury. Każdy sobie. Co z tego, że to nie ma sensu... Śmiem podejrzewać (choć mam nadzieję, że będzie inaczej), że APK od poszczególnych ubezpieczycieli będą analizami przygotowanymi pod ich produkty. A tymczasem potrzeba klienta jest potrzebą obiektywną. Ona istnieje, niezależnie od tego, czy ubezpieczyciel ma produkt, który byłby w stanie ją zaspokoić. Ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić, by analiza potrzeb od danego ubezpieczyciela zakończyła się komunikatem: "Zdiagnozowaliśmy u ciebie taką potrzebę. Niestety nie mamy produktu, który jej odpowiada. Udaj się do konkurencji".

Źródło: feedproxy.google.com

Zasiłek za urlop ojcowski dla pracownika, gdy matka dziecka jest bezrobotna

Dodano: 25.04.2018 7:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 25 (1482) z dnia 26.03.2018 r., autor: Honorata Urbaniak
Zasiłek macierzyński to jedno ze świadczeń przysługujących osobie podlegającej ubezpieczeniu chorobowemu. Ustawodawca nie uzależnił prawa do tego świadczenia od ewentualnego podlegania drugiego z rodziców dziecka wskazanemu ubezpieczeniu. Zasiłek macierzyński należny jest przez okres ustalony przepisami Kodeksu pracy m.in. jako okres urlopu ojcowskiego. Miesięczny zasiłek macierzyński za wskazany okres wynosi 100% podstawy wymiaru zasiłku.

Źródło: www.gofin.pl

PZU ubezpiecza rowery i opony z Allegro [Rynek]

Dodano: 25.04.2018 7:19 | 10 odsłon | 0 komentarzy

PZU informuje o możliwości ubezpieczenia kupionych na Allegro rowerów i sprzętu rowerowego w zakresie OC i casco a także opony samochodowe czy (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Jak skutecznie wdrożyć sprzedaż ubezpieczeń w banku [Sprzedaż]

Dodano: 25.04.2018 6:30 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Najtrudniejszym elementem sprzedaży ubezpieczeń w bankach jest jak zwykle czynnik ludzki. A dokładnie doradcy, którzy powinni z zaangażowaniem i profesjonalnie sprzedawać ubezpieczenia. To od ich postawy i zaangażowania zależy 80% sukcesu. Z jakimi typowymi problemami możemy się zetknąć podczas wdrażania sprzedaży ubezpieczeń do struktur bankowych?

Źródło: feedproxy.google.com

Kosztorys pełen rys - czyli jak się zaniża odszkodowania

Dodano: 24.04.2018 17:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia samochodowe to zawsze gorący temat. Dużo emocji budzi rosnąca wysokość składek, ale ostatnio coraz częściej poruszany jest temat zaniżonych odszkodowań z OC i AC. Okazuje się, że w wielu przypadkach można wywalczyć dodatkowe pieniądze od ubezpieczycieli...

Źródło: https:

PwC: Polska jest w środku rankingu łącznych obciążeń PIT i ZUS wśród krajów UE

Dodano: 24.04.2018 13:24 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Polska pozostaje w środku rankingu łącznych obciążeń PIT i ZUS na tle innych krajów Unii Europejskiej (UE) , wynika z raportu PwC "Praca w Unii Europejskiej - podatki i składki 2018". Wynagrodzenie netto przeciętnie zarabiającej polskiej rodziny (po odjęciu podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składek pracowniczych na ubezpieczenia społeczne) wynosi obecnie 77% wynagrodzenia brutto i 79% wobec średniej w UE, co daje 18. miejsce w zestawieniu 28 krajów UE.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zmiany i wyzwania technologii: technika ubezpieczeniowa [XXI Kongres na XXI wiek]

Dodano: 24.04.2018 11:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Dawno, dawno temu składki w ubezpieczeniach wyznaczało się na bazie prawa wielkich liczb. Zakładano, że przy dostatecznie dużej próbie częstość występowania zdarzenia będzie dowolnie bliska prawdopodobieństwu. Czym większy zbiór danych, tym lepsze oszacowanie przyszłych wypłat. Warunek - same ryzyka włączane do zbioru muszą być podobne. Wtedy może zadziałać kolejna reguła ubezpieczeń - wzajemność i solidaryzm.

Źródło: feedproxy.google.com

Bez składek od napiwków pracowników

Dodano: 24.04.2018 10:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Ponieważ napiwki otrzymane przez pracowników bezpośrednio do klientów kasyna nie stanowią przychodu z tytułu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, przedsiębiorca nie musi odprowadzać od nich składek na ubezpieczenia społeczne – wynika z decyzji ZUS (DI/100000/43/614/2015, oddział w Gdańsku). Bez znaczenia jest przy tym okoliczność, ze ...]

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 finanseiksiegowosc.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone