sobota, 22 września 2018 r.  Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Wiadomości z tagiem Ustawy  RSS
Siemoniak na spotkaniu z emerytami mundurowymi: Odwrócimy krzywdzącą ustawę

Dodano: 21.09.2018 21:11 | 7 odsłon | 0 komentarzy

B. szef MON Tomasz Siemoniak (PO), który w piątek spotkał się z emerytami mundurowymi w Kołobrzegu zapowiedział odwrócenie krzywdzącej i opartej na odpowiedzialności zbiorowej ustawy dyskryminacyjnej.

Tagi: PO, Ustawy, Krym
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji (UPL)

Dodano: 21.09.2018 15:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zgodnie z regulacjami ustawy o podatku od towarów i usług w roku 2018 podatnicy tego podatku zobowiązani są do składania deklaracji drogą elektroniczną. Ci spośród podatników, którzy korzystają z pomocy innych podmiotów prowadzących księgowość, mogą udzielić pełnomocnictwa do podpisywania deklaracji. Do tego celu służy formularz UPL.

Tagi: Dania, PiS, PO, Ustawy, NIK
Źródło: https:

6 miliardów na drogi. Samorządy bez euforii

Dodano: 21.09.2018 15:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zespół ds. infrastruktury Komisji Wspólnej nie wydał opinii w sprawie ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. I już nie wyda bo nie czekając na decyzję Komisji rząd przyjął projekt. Mimo ogromnej kasy jaka ma trafić do samorządów przedstawiciele korporacji zgłosili wiele uwag do projektu. Dotyczą one głównie przerostu biurokracji i uznaniowości procesu przyznania dotacji. Powstaje pytanie czy na strumień pieniędzy będą mogły liczyć także samorządy będące w ostrym konflikcie z rządem.

Źródło: www.wspolnota.org.pl

Związek Powiatów przeciwny zmianie w systemie pieczy zastępczej

Dodano: 21.09.2018 15:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy

ZPP stanowczo protestuje przeciwko przewidzianemu w projekcie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej zniesieniu współfinansowania przez gminy pobytu dzieci w pieczy zastępczej instytucjonalnej.

Tagi: Dzieci, PO, Ustawy
Źródło: www.wspolnota.org.pl

Podatek VAT: Sprzedaż mieszkania wraz z wyposażeniem

Dodano: 21.09.2018 15:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przy sprzedaży mieszkania wraz z wyposażeniem pojawia się pewien problem związany z podatkiem VAT. Dotyczy tego, czy sprzedaż lokalu z wyposażeniem podlega stawce jednolitej, czy też stawki VAT dla mieszkania i wyposażenia powinny zostać ustalone oddzielnie. Problem wynika z brzmienia art. 41 ust. 12 i 12a ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, zgodnie z którym stawkę 8% stosuje się m.in. do dostawy obiektów budowlanych lub ich części zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, czyli lokali mieszalnych o powierzchni nieprzekraczającej 150 m kw. Wyposażenie natomiast w przeważającej mierze opodatkowane jest stawką podstawową.

Źródło: www.podatki.biz

MPiT przygotowało projekt ustawy ws. ograniczenia zatorów płatniczych

Dodano: 21.09.2018 15:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczęło konsultacje dotyczące projektu nowej ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych. W projekcie przewidziano m.in. skrócenie terminów płatności, szybszą ścieżkę do nakazu zapłaty oraz publikowanie informacji dotyczących praktyk płatniczych i terminów zapłaty.

Tagi: PIT, PO, Ustawy
Źródło: www.podatki.biz

PIT i CIT 2019 - 75% kosztów samochodowych bez kilometrówki

Dodano: 21.09.2018 12:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Mam nadzieję, że rząd do końca września 2018 r. przyjmie projekt nowelizacji ustawy o CIT i ustawy o PIT, która przewiduje m.in. zmiany dotyczące leasingu samochodów - powiedział PAP Maciej Żukowski, dyrektor departamentu podatków dochodowych w Ministerstwie Finansów. MF złagodziło stanowisko dot. przepisów przejściowych i rozliczania kosztów osobowych samochodów firmowych.

Źródło: https:

Firma w spadku - jak zabezpieczyć przed likwidacją jednoosobową działalność gospodarczą - część II

Dodano: 21.09.2018 10:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zbliżające się wejście w życie ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej stało się okazją, aby omówić zagadnienia związane z przekazaniem sukcesorowi lub sukcesorom firmy, prowadzonej w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. W pierwszej części zastanawialiśmy się nad sposobami postępowania w przypadkach, w których z różnych powodów nie można wskazać sukcesora. Dzisiaj jednym ze sposobów postępowania w sytuacji znacznie korzystniejszej - w której osoba lub firma sukcesora jest znana, i firmę można przekazać lub do przekazania przygotować.

Tagi: Firma, PO, Ustawy, Rząd
Źródło: www.podatki.biz

Pobieranie odsetek od zaległych odsetek będzie nielegalne? Prezydent zgłosił projekt ustawy

Dodano: 21.09.2018 10:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt nowelizacji ustawy Kodeks cywilny, podała Kancelaria Prezydenta RP. Przez skierowanie do Sejmu tego projektu, prezydent chce usunięcia z polskiego systemu prawnego wyjątku od zakazu anatocyzmu, czyli pobierania odsetek od zaległych odsetek.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 finanseiksiegowosc.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone